Linkedin, COVID-19 sırasında kitlenizle bağlantıyı nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinize dair çeşitli ipuçları ve markaların krize nasıl tepki verdiğine dair örnekler içeren yeni bir içerik eğilimi kılavuzu yayınladı.

22 sayfalık kılavuzda bazı kullanışlı, faydalı bilgiler ve notlar bulunuyor. Bazı önemli noktalara genel olarak bir bakalım.

Linkedin, ilk olarak COVID-19 konusu etrafında platformunda yer alan içerik etkileşiminin son aylarda büyük bir artış kaydettiğini belirtti.

Genel olarak, Linkedin zaten toplam kullanıcı katılımında istikrarlı bir büyüme görüyordu, ancak tüm çevrimiçi platformlarda olduğu gibi, Koronavirüs sırasında Linkedin platformunda da kullanım oldukça yükseldi. Özellikle COVID-19 içeriği ile etkileşim iş dünyasının liderlerinin cevap aradığını ve neler olduğunu ve pandemiye nasıl tepki vermeleri gerektiğini daha iyi anlamalarını sağladığından oldukça yüksek etkileşime sahip oldu.

Bu değişim, 2020’nin her ayı için en üstteki hashtag listelerinde de açıkça görülmektedir.

Öyleyse, işletmeler bu duruma nasıl tepki veriyor, COVID-19 ile ilgili katılımdaki artış göz önüne alındığında, markalar şu anda kitleleriyle bağlantılarını sürdürmek ve hatta büyümelerini sağlamak için neler yayınlamak istiyor?

Linkedin, platform içi içerik yayınlama da üç temel odak alanını özetlemektedir: Değişime doğru çalışan yönetimi, güven ile liderlik ve iş devamlılığına adaptasyon.

Linkedin bu temel unsurların her biri için, özellikle içerik üretme çalışmaları için ne anlama geldiklerine ve Linkedin’in gerçek markalardan çeşitli örnekleri de dahil olmak üzere bunu nasıl kolaylaştırabileceğine dair genel bakış sağlıyor.

Linkedin bu kılavuzu ile mevcut ortamdaki işletmeler için önemli fırsatları ve markaların dış iletişimlerini LinkedIn’de nasıl yönetmeleri gerektiğine dair rehberlik ediyor. Linkedin topluluğunun beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda içeriklerinizi yönlendirmek için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini raporun tamamı inceleyerek öğrenebilir, içerik stratejinizi Linkedin için oluştururken en doğru kaynakla hareket edebilirsiniz.

Marketing To Do List danışmanlığı, markanızın kitlenizle en doğru şekilde iletişim kurması için sosyal medyayı kullanmasına yardımcı olabilir.

Daha detaylı dijital görünüm analizi için: contact@marketingtodolist.com

“Web pazarlama, tek yönlü kesinti yerine, alıcının ihtiyaç duyduğu anda yararlı içerik sunmakla ilgilidir .”
David Meerman Scott, Çevrimiçi Pazarlama Stratejisti

E-Bültenimize üye olun.

İçeriklerimizi takip edin, pazarlama gözünüzü hep açık tutalım.

İletişim ve kampanya duyuruları için Privacy Policy kabul ediyorsunuz.