Merhaba, ben Eren Gül Aydın.

Şirket sahipleri, CEO’lar, Satış ve Pazarlama Direktörleri ve yeni başlayanlar! 👋
Ben Marketing To Do List’in kurucusu ve BT şirketlerinin ve satış ve pazarlama profesyonellerinin daha verimli entegre pazarlama ve satış geliştirme stratejisi kazanmalarına yardımcı olan bir Pazarlama Yönetimi Danışmanıyım.
On yılı aşkın süredir farklı teknoloji ve danışmanlık şirketlerinin pazarlama süreçlerini kolaylaştırdım, sıfırdan pazarlama sistemi kurdum ve işler hale getirdim, yeni mezunları pazarlamacı olarak yetiştirdim, satış ve pazarlama direktörlerinin ve CEO’ların daha doğru pazarlama stratejileri uygulamları için yol gösterici roller aldım.
Bilgi ve tecrübelerimden faydalanarak şirketinizin pazarlama işleyişini hızla verimli hale getirebilirsiniz.
📩erengul.aydin@marketingtodolist.com
Linkedinden beni takip edebilirsiniz.

Şirketinize hangi konularda Pazarlama Danışmanlığı sunuyorum?

Pazarlama Danışmanlığı ihtiyacının doğmasının ve çoğu zaman da sürekli hale gelmesinin iki önemli nedeni; şirket içinde yeterli uzmanlığın olmaması ve buna bağlı olarak da pazarlamadan beklentilerin karşılanamamasıdır. Bu kapsamda aşağıdaki kritik noktalarda pazarlama danışmalığı alabilirsiniz:

  • Marka Pazarlama Stratejisi Belirleme
  • Sıfırdan Marka Yaratma
  • Ürün Pazarlama
  • Pazarlama Stratejisi Oluşturma (Dijital ve geleneksel pazarlama için entegre startejiler)
  • Pazarlama Planı Oluşturma
  • Pazarlama Departmanı Kurulumu

  • Pazarlama Uzmanlığı Eğitimleri (Eğitim kapsamı şirket özelinde ve çalışan yetkinliğine göre hazırlanır.)

Birlikte çalıştığım insanlar
şirketim ve benim hakkımda neler söylüyor?

Eğitim ve staj programıma katılanlar
hakkımda neler söylüyor??

Pazarlama Danışmanı Kimdir?

Bir pazarlama danışmanı, işletmelere pazarlama stratejilerini kurgulamada, bu stratejiler çerçevesinde pazarlama planları yapmada, hedef pazara ve kitleye yönelik tüm alınması gereken pazarlama aksiyonalrının entegre yönetiminde uzman tavsiyesi ve rehberlik sağlayan bir profesyoneldir.

Bir pazarlama danışmanının rolü, müşterinin mevcut pazarlama çabalarını değerlendirmeyi, iyileştirme alanlarını belirlemeyi ve genel pazarlama performanslarını geliştirmek için özel stratejiler geliştirmeyi içerir. Ayrıca, pazarlama kampanyalarının uygulanmasına ve değerlendirilmesine, etkinliklerinin ölçülmesine ve gerekli ayarlamaların yapılmasına yardımcı olabilirler.

Bir Pazarlama Danışmanının Özellikleri Nelerdir?

Pazarlama danışmanları genellikle yaratıcı bir zihniyetin yanı sıra güçlü analitik ve iletişim becerilerine sahiptir. Müşterilerine alakalı ve etkili öneriler sunmak için en son pazarlama trendleri, tüketici davranışları ve sektördeki gelişmeler hakkında güncel kalırlar.

Pazarlama danışmanları, pazar araştırması, rekabet analizi, markalaşma, reklamcılık, dijital pazarlama, sosyal medya pazarlaması, içerik oluşturma, halkla ilişkiler ve daha fazlasını içeren çok çeşitli hizmetler sunabilir. Serbest çalışan olarak bağımsız çalışabilirler veya bir pazarlama danışmanlığı firmasının parçası olabilirler.

Şirketiniz neden bir Pazarlama Danışmanına ihtiyaç duyar?

Pazarlama Danışmanlığı ihtiyacının doğmasının ve çoğu zaman da sürekli hale gelmesinin iki önemli nedeni; şirket içinde yeterli uzmanlığın olmaması ve buna bağlı olarak da pazarlamadan beklentilerin karşılanamamasıdır. Detaylı başlıklarla incelemek için aşağıdaki başlıklara göz atın ve işinizin sorunlarına şahit olun.

Pazarlamada üst bir uzmanlıktan ve bilgiden yararlanın.

Şirketler, şirket içi pazarlama uzmanlığından yoksun olabilir veya belirli projeler veya girişimler için özel bilgi gerektirebilir. Pazarlama danışmanları, deneyimlerine ve uzmanlıklarına dayalı olarak değerli iç görüler, rehberlik ve öneriler sağlayabilir.

Sürekli aynı noktadan bakmaktan vazgeçin ve yeni bir kapı aralayın.

Bazen şirketler kendi yöntemlerine çok fazla bağlı  olabilir, bu da durgun veya etkisiz pazarlama çabalarına yol açar. Pazarlama danışmanları dışarıdan bir bakış açısı ve yeni fikirler getirir. Şirketin mevcut pazarlama stratejilerini değerlendirebilir, boşlukları veya iyileştirme alanlarını belirleyebilir ve daha iyi sonuçlar elde etmek için yenilikçi çözümler sunabilirler.

Yükselen profesyonel kaynak maliyetlerini düşürün, profesyonel hizmetten ise vazgeçmeyin

Çeşitli becerilere sahip tam zamanlı bir pazarlama ekibini işe almak, özellikle küçük veya orta ölçekli işletmeler olmak üzere bazı şirketler için maliyetli olabilir. Pazarlama danışmanlarıyla çalışmak, şirketlerin proje bazında uzmanlaşmış becerilere erişmesine olanak tanıyarak maaşlar, yan haklar ve eğitim maliyetlerinden tasarruf sağlar. Danışmanlar belirli projeler için getirilebilir veya sürekli destek sağlayarak esneklik ve maliyet verimliliği sunar.

Ana işinize odaklanırken pazarlamayı bir uzman yönetsin.

Şirketler, pazarlama faaliyetlerine ayıracak iç kaynaklara veya zaman genişliğine sahip olmayabilir. Pazarlama danışmanları, pazarlama girişimlerini yöneterek, araştırma yaparak, kampanyalar oluşturarak ve stratejiler uygulayarak şirket personelinin yükünü alabilir. Bu, şirketlerin bir yandan danışmanın uzmanlığından yararlanırken aynı zamanda temel iş operasyonlarına odaklanmasına olanak tanır. İşiniz yürürken pazarlamaya ayıramadığınız kaynak ve zamanı profesyonel bir takviye ile çözebilirsiniz.

Pazarlama Danışmanının tarafsızlığını verime dönüştürün.

Dahili ekipler, nesnel karar vermeyi engelleyebilecek önyargılara veya sınırlamalara sahip olabilir. Pazarlama danışmanları, dışarıdan birinin bakış açısına dayalı olarak tarafsız tavsiye ve öneriler sunar. Ayrıca sahip olduğu şirket kültürlerine dair know how ile de farklı deneyim örnekleri içinden en iyisini sunabilir. Şirketin hedefleri ve hedef kitlesi ile uyumlu stratejiler geliştirmek için pazar trendlerini, rakipleri ve müşteri iç görülerini objektif olarak analiz edebilirler.

Pazarlamanın büyük resmine hakim bir Pazarlama Danışmanından şirketiniz de ekibini de yararlansın.

Pazarlama danışmanları genellikle strateji geliştirme, planlama, dijital pazarlama, sosyal medya, içerik oluşturma veya marka oluşturma gibi önemli alanların neredeyse tümüne uzmanlık seviyesinde hakim olurlar. Şirketler, kendi iç ekiplerinin sahip olmadığı bu alanlarda uzmanlığa ihtiyaç duyabilir. Danışmanlar, bu beceri boşluklarını doldurabilir ve özel alanlarda pazarlama etkinliğini artırmak için hedefe yönelik çözümler sağlayabilir.

İşiniz büyürken siz aynı yerde kalmayın.

Büyüme yaşayan veya önemli değişiklikler geçiren şirketler, yeni hedeflerine veya hedef pazarlarına uyum sağlamak için ek pazarlama desteğine veya yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duyabilir. Pazarlama danışmanları, değişen koşullara hızla uyum sağlayabilir, hizmetlerini buna göre ölçeklendirebilir ve şirketlerin geçişleri veya genişlemeleri etkili bir şekilde yönlendirmesine yardımcı olabilir.

B2B ve BT Pazarlama alanındaki derin deneyim İşinize ne kazandırır?

Büyüme potansiyeline sahip bir teknoloji ve danışmanlık şirketiyseniz, farklı BT şirketlerinde edindiğimiz deneyim önemli bir katma değer yaratacaktır. Teknoloji bilgimiz, B2B satış pazarlama süreci ve jargon hakimiyetimiz sayesinde sizi hızlı anlamak ve önerilerimizi hızlıca sunmak konusunda rakip tanımıyoruz. Bizi anlamak için bir toplantı yapmanız yeterli!

B2B ve BT Pazarlama alanındaki derin deneyim işinize ne kazandırır?

Büyüme potansiyeline sahip bir teknoloji ve danışmanlık şirketiyseniz, farklı BT şirketlerinde edindiğimiz deneyim size ölçemeyeceğiniz kadar önemli bir katma değer yaratacaktır. Farklı şirketlerden edinilen teknoloji know-howı, şirket kültürü, şirket yapılanmasında en iyi uygulamalar gibi pek çok konuda deneyim sahibi bir danışman, şirketinize yalnızca pazarlama alnında değil genel yönetsel anlamda da öneri getirecek ve bakış açısı kazandıracaktır.

Marketing To Do List, B2B’de derin bir uzmanlığa sahiptir. İşletmelerin bir değer teklifini nasıl ilettiklerini ve aynı zamanda alıcıları karar süreçleri boyunca nasıl etkilediklerini geliştirmeye odaklıyız.

Danışmanlığımın misyonu:
Şirketinizin varlığını bulunduğu yerden olması gereken noktaya taşımaktır.

İster pazarlama ve marka yönetim faalliyetlerine yeni başlayın, isterseniz pazarlama süreçlerinizde artırımlı iyileştirmelere ihtiyacınız olsun, ister bir start-up ister büyüme evresinde bir şirket olun; danışmanlığımın misyonu şirketinizin pazarlama ve marka varlığını gerçekleştirmesini sağlamaktır.

İşleyen bir pazarlama sistemi, marka varlığı ve satış destekleyici bir pazarlama.

Marka bilinirliğinizden fırsat yaratma sürecinize kadar, B2B pazarlamada tüm kritik noktalara stratejik bir dokunuş için danışmanlık alın.

Bir mail ile görüşme talebinizi iletebilirsiniz.

erengul.aydin@marketingtodolist.com

Marketing To Do List ve kabiliyetlerimizle İlgili Daha Fazla Bilgi Edinin.

Bizi arayabilirsiniz.

0 (216) 706 79 19

Business93 K:12 D:115
Kadıköy/İstanbul

contact@marketingtodolist.com